Hörselforskningsfondens styrelse

Hörselforskningsfondens styrelse består av ledamöter från HRF och forskare från de forskningsdiscipliner som fonden ger anslag till; medicinsk, beteendevetenskaplig och teknisk forskning.

Läs mer om Hörselforskningsfonden


Mattias Lundekvam

ordförande Hörselforskningsfonden
mattias.lundekvam@hrf.se


Emil Holmer

ledamot beteendevetenskap
emil.holmer@liu.se


Filip Asp

ledamot teknik
filip.asp@ki.se


Marie-Louise Andersson Barrenäs

ledamot medicin
Marielouise.andersson.barrenas@vll.se


Agneta Österman Lindquist

ledamot HRF
agneta.osterman@hrf.se


Sune Wadenheim

ledamot HRF
sune.wadenheim@hrf.se


Eivor Johansson

ledamot HRF
eivor.i.johansson@hrf.se


Sofie Fredriksson

ersättare beteendevetenskap
sofie.fredriksson@gu.se


Sabine Reinfeldt

ersättare teknik
sabine.reinfeldt@chalmers.se


Måns Eeg-Olofsson

ersättare medicin
mans.eeg-olofsson@vgregion.se


Susanna Ahlström

ersättare HRF
susanna.ahlstrom@hrf.se


Ulf Olsson

ersättare HRF
ulf.Olsson@hrf.se


Lars Lindberg

ersättare HRF
larsmagnusroger@gmail.com