Förbundskansliets personal

 

Hanna Sejlitz
Generalsekreterare
tel: 08-457 55 87
mobil: 072-321 11 32
hanna.sejlitz@hrf.se

Nina Andersson Weaver
Planeringssekreterare
tel: 08-457 55 20
mobil: 076-802 16 48
nina.andersson.weaver@hrf.se

Lautaro Aranda
Projektledare
tel: 08-457 55 34
mobil: 073-917 55 34
lautaro.aranda@hrf.se


Påverkan och kunskap

Alexander Admell
Enhetschef Påverkan och kunskap
tel: 08-457 55 86
mob: 070-619 55 86
alexander.admell@hrf.se

Andreas Stjärnström
Ombudsman
tel: 08-457 55 10
mobil/text: 0706-19 02 57
andreas.stjarnstrom@hrf.se

Anders Nordström
Ombudsman
tel: 08-457 55 14
mobil: 070-619 98 90
anders.nordstrom@hrf.se

Monica Lövström
Ombudsman
tel: 08-457 55 77
mob: 073-917 55 46
monica.lovstrom@hrf.se

Sara Bryntse
Ombudsman
tel: 08-457 55 46
mob: 070-147 78 94
sara.bryntse@hrf.se

Elisabeth Rehnman
Kommunikatör/hörselrådgivare
tel: 08-457 55 00
elisabeth.rehnman@hrf.se

Maud Holmberg
Kommunikatör/hörselrådgivare
tel: 08-457 55 00
maud.holmberg@hrf.se

Ulrika Lindh Sporre
Kommunikatör/hörselrådgivare
tel: 0709-39 05 62
ulrika.lindh.sporre@hrf.se


Kommunikationsenheten

Ingvild Falkenhaug
Kommunikationschef
tel: 08-457 55 68
mobil: 070-536 22 43
ingvild.falkenhaug@hrf.se

Karin Freijd
Webbansvarig
tel: 0739-17 55 06
karin.freijd@hrf.se

Eric Persson Bonnevier
Kommunikatör
tel: 0739-01 38 20
eric.bonnevier@hrf.se


Ekonomienheten

Olle Quist
Ekonomichef
tel: 08-457 55 18
mobil: 073-917 55 18
olle.quist@hrf.se

Klas Haegerstolpe
Redovisningsekonom
08-457 55 15
klas.haegerstolpe@hrf.se

Nanna Karlsson
Ekonomiassistent
070-619 08 99
nanna.karlsson@hrf.se

Personal- och administrationsenheten


Anna Öhrner
HR-ansvarig
tel: 08-457 55 19
anna.ohrner@hrf.se

Elisabeth Kihlander
Administrativ assistent
tel: 08-457 55 44
elisabeth.kihlander@hrf.se

Martin Vikström
IT-ansvarig
tel: 08-457 55 05
mobil: 070-619 55 05
martin.vikstrom@hrf.se

Arne Forslund
Internservice
tel: 08-457 55 76
arne.forslund@hrf.se


Medlems- och organisationsenheten

Johan Kovaniemi
Enhetschef Medlem och organisation
tel: 08-457 55 37
mobil: 070-618 55 26
johan.kovaniemi@hrf.se

Sarah Gühne
Organisationsutvecklare
tel: 08 – 457 55 42
mobil: 073 – 917 55 10
sarah.guhne@hrf.se

Diego Hedman
Registeransvarig
tel: 08-457 55 33
mobil: 0706-19 01 75
diego.hedman@hrf.se

Mia Soberius
Registeradministratör
tel: 08-457 55 48
mia.soberius@hrf.se

Åsa Wilén Sjöberg
Organisationsadministratör
tel: 08-457 55 02
mobil: 0709 60 01 86
asa.wilen.sjoberg@hrf.se


Insamling- och marknadsenheten

Jenny Höglund
Enhetschef Insamling och marknad
tel: 08-457 55 80
mobil: 073-326 02 87
jenny.hoglund@hrf.se

Lars-Göran Bodell
Telemarketingansvarig
tel: 0270-42 58 11
mobil: 070–344 00 53
lars.goran.bodell@insamling.hrf.se

Ulrika Pettersson
Insamlingsassistent
tel: 0270-42 58 15
mobil: 072-192 45 32
ulrika.pettersson@insamling.hrf.se

Ann-Sofie Hurtig
Registerhandläggare
mobil: 076-853 79 11
tel: 0270-42 58 18
ann.sofie.hurtig@insamling.hrf.se

Kristina M’Barki
Kontorsansvarig Linköping
tel: 073-950 18 40
kristina.m.barki@insamling.hrf.se

Patrik Ek
Kontorsansvarig Göteborg
tel: 070-720 34 43
patrik.ek@insamling.hrf.se

Ulrika Hännestrand
Lagermedarbetare
Ulrika.Hannestrand@insamling.hrf.se


Tidningen Auris

Stefan Andersson
Redaktör
tel: 08-457 55 64
stefan.andersson@hrf.se
www.auris.nu

Ulrika Nilsson
Reporter
tel: 08-457 55 22
mobil: 073-917 55 22
ulrika.nilsson@hrf.se
www.auris.nu