Lättare att komma in på Hörnet

Vi vill skapa enklare åtkomst för alla förtroendevalda till Hörnet. Här har vi matnyttig information, mallar och manualer till alla våra föreningar och distrikt, för att underlätta ert lokala engagemang och arbete.
Måndag den 11 maj tar vi bort inloggningen till Hörnet. Vi vill förenkla för er förtroendevalda att komma åt information och material som vi har samlat på Hörnet.
Vad innehåller Hörnet?
Hörnet innehåller bland annat webbinarier och utbildningar för förtroendevalda, instruktioner och mallar för årsmöten och årsrapportering. Påverkanspaket för föreningar och distrikt, instruktioner för Slingkollen och material för medlemsvärvning. Här finns även manualer och hjälp för er lokala hemsida, sociala medier, mediekontakter och vår grafiska profil, samt Hörnetshoppen, med trycksaker och profilprodukter.
Vad gäller menyer, rubriker och material, så pågår en översyn och vi fortsätter att uppdatera sidor och information på Hörnet vartefter vi kan.
Mitt HRF/medlemsregistret
Inloggning till medlemsregistret/Mitt HRF, där ni kommer åt alla medlemsuppgifter, görs även fortsättningsvis med BankID.





