Hörselhjälpare och batterier

Behöver du hjälp med lättare felsökning av din hörapparat, med slangbyte, batteriköp e.d.? Eller vill du bara prata med någon som vet hur det är att vara hörselskadad så kontakta våra hörselhjälpare.

Våra hörselhjälpare

Behöver Du hjälp med din hörapparat, ring den hörselhjälpare som finns närmast där Du bor och avtala om tidpunkt för att träffa denne. Telefonnummer och mailadress ser du nedan. Skulle den närmaste hörselhjälparen inte vara anträffbar så ring någon av de andra. Du kan när som helst ringa eller maila.

 

Hörapparatbatterier

Jan Hellstedt
Hagavägen 5
457 72 Grebbestad
tel. 0525-10062
mobil 070-583 90 97
e-post: jan.hellstedt@gmail.com

Birgitta Rundqvist
Ödsby 63
455 93 Munkedal
tel. 0524-21143
mobil 076-181 53 30
e-post: birgitta_rundqvist@telia.com

Marianne Schewenius
Stalevägen 74 A
455 34 Munkedal
tel. 0524-71622
mobil 070-693 95 24
e-post: marianne.schewenius@telia.com

Lars Bergstedt
Kville Gullof 1
457 43 Fjällbacka
tel. 0525-35503
mobil 076-199 61 86
e-post: lars.bergstedt@netatonce.net

Doris Meng
Nygatan 5 B, Lgh 1103
455 61 Dingle
Mobil 073-1826766
epost   doris.meng@telia.com

Sture Schewenius
455 34 Munkedal
tel. 0524-71622
mobIL  070-5916400
e-post   sture.schewenius@telia.com