Datum: <time datetime="2024-06-28">28 juni 2024</time>

Glad sommar!

Nu tar vi sommarledigt och det blir en paus i vår kommunikation. Vi är åter i augusti (digitalt) och öppnar vår lokal för medlemmar och besökare den 26 augusti!

Snart kommer Språkröret i brevlådan till alla våra medlemmar. Där kan ni bland annat läsa mer om höstens roliga aktiviteter. Trevlig läsning!

Varmt välkomna när vi öppnar igen och ha en riktigt fin och hörselsmart sommar önskar styrelse och kansli!

Relaterade nyheter

 • Tillgänglig yoga hos oss i höst
  Datum: <time datetime="2024-06-27">27 juni 2024</time>

  Tillgänglig yoga hos oss i höst

  Välkommen att delta i snäll, enkel och hörselsmart yoga – med fokus på självmedkänsla! I höst blir det en ny yogakurs för våra medlemmar med fem tillfällen. Helt kostnadsfritt! Håller i kursen gör vår populära...

 • Nytt projekt som vi stöttar
  Datum: <time datetime="2024-06-27">27 juni 2024</time>

  Nytt projekt som vi stöttar

  ”Lyssna in – en inkluderande arbetsmarknad” är ett projekt som handlar om arbetsintegrering för personer som läser svenska på vuxenutbildningen och som har hörselrelaterade funktionsnedsättningar, och drivs av TalangAkademin och Vux Huddinge. Projektet går ut...

 • Samtalsgrupp ”Berätta ditt liv”
  Datum: <time datetime="2024-06-25">25 juni 2024</time>

  Samtalsgrupp ”Berätta ditt liv”

  Välkommen att delta i vår samtalsgrupp ”Berätta ditt liv” i höst. Deltagarna får delge varandra delar av sitt liv och sina erfarenheter. Samtalsgruppen ”Berätta ditt liv” erbjuds i samarbete med Sofia församling, Svenska Kyrkan. Gruppen...