Plats: Stockholm

Hörbar och snäll yoga

Datum:
Datum:
Tid:
Från: kl. - Till: kl.

Kasia Lindahl kommer tillbaka till HRF för att vägleda oss in i kroppen och in i avslappning genom mjuka och snälla kroppsrörelser.

Du behöver inte ha några tidigare erfarenheter av yoga. Nyfikenhet, bekväm klädsel och en stol räcker långt. (Ta med din yogamatta om du hellre sitter på golvet.)

Vi börjar klassen med 45 minuter i rörelse. Vi jobbar inkännande med särskild fokus på övre kroppen och spänningar i käkar, nacke, axlar och rygg, och fortsätter sedan med 45 minuter lugnare övningar i att vara snäll mot sig själv och kroppen i tillåtande och avslappnad atmosfär.

Vi kommer att ses tre gånger under våren: 11 och 25 april samt 2 maj kl. 18.
Välj ett tillfälle eller kom på alla för att upptäcka den snälla rörelsens välgörande kraft.

Max 12 personer. Först till kvarn!

Kursen startar 11 april, därefter 25 april och 2 maj.
Klockslag: 18:00 – 19:30
Plats: HRF Malmgårdsvägen 63 A.
Anmälan till:
kansli@hrfstockholm.se

Hjärtligt välkomna!

Annat på gång

  • Båtutflykt till Gustavsberg med Hör och Häpna 
    Plats: Stockholm
    Datum:

    Båtutflykt till Gustavsberg med Hör och Häpna 

    Guidad tur till Gustavsberg. Mer info skickas till Hör och Häpnas medlemmar! Är du intresserad av att gå med i klubben ”Hör och Häpna”? Kontakta gärna dem! Kontakt:Lars Svenssonhoh@hrfstockholm.se070-255 63 50

  • Öppet hus
    Plats: Stockholm
    Datum:

    Öppet hus

    Varje tisdag 13.00–15.00 håller vi öppet hus i vår lokal på Malmgårdsvägen 63 A. Vi bjuder på fika och trevligt sällskap. Skrivtolkning och hörslinga används. Varmt välkommen!