Plats: Enköping-Håbo

Årsmöte 5 juni, ny plats

Datum:
Datum:
Tid:
Från: kl. - Till: kl.

I början av sommaren håller föreningen årsmöte. Av praktiska orsaker har vi ändrat plats. Vi kommer att vara i en lokal på Drottninggatan 1, där vi kan säkerställa att mötet kan genomföras på ett säkert och tillgängligt sätt.

För att de som inte vågar eller kan vara med finns möjlighet till poströstning. Blankett finns här och den ska vara styrelsen tillhanda senast 2 juni.

Anmälan till årsmötet senast 26 maj, men det finns f n några platser kvar. Skicka förfrågan via e-post till enkoping@forening.hrf.se

Till mötesordförande är Krister Larsson (M), ordförande i socialnämnden, tillfrågad. Har är också ny ledamot i samverkansorganet Hälsa, stöd, vård, omsorg (HSVO), som bl a ser över hjälpmedelshantering. Meddela gärna ev frågor i förväg, så har vi möjlighet att få svar.

Varmt välkommen till årsmötet!

Annat på gång

  • Promenad vid Dyarna
    Plats: Enköping
    Datum:

    Promenad vid Dyarna

    Sidor Vi gör sällskap ut på en promenad vid Dyarna. Vi går i lagom takt för att hinna njuta av naturen. Ingen anmälan behövs.

  • Medlemsmöte
    Plats: Enköping
    Datum:

    Medlemsmöte

    Vid höstens första medlemsmöte får vi besök av Josephine Närholm, ordförande i Vård- och omsorgsnämnden. Då kan vi passa på att prata om hörselombud, bemötande, vårdboenden m.m. Övrigt i mån av tid: Frågesport och TSS

  • Bli vän med din hörsel
    Plats: Enköping
    Från: - Till:

    Bli vän med din hörsel

    En samtalsgrupp där vi delar erfarenheter, tips och strategieroch hur det är att leva med hörapparat. Vi träffas 4 ggr i ca 2 tim varje gång.Planerade datum: 13/10, 20/10, 3/11, 10/11 och 17/11 (reservdag)Enköping: Intresseanmälan...