Plats: Solna

CI-Föreningens Årsmöte 2026

Datum:
Datum:
Tid:
Från: kl. - Till: kl.

HRF CI-föreningen i Stockholms län håller Årsmöte torsdag den 12 februari 2026
Samtliga medlemmar i föreningen är välkomna att delta på mötet, som är
föreningens högsta beslutande organ. På mötet behandlas bland annat verksamhetsberättelsen, budget och motioner. Möteshandlingar kommer att finnas på vår hemsida i slutet av januari. Start – CI-föreningen i
Stockholms län
Dessutom genomförs stadgeenliga val. Vi saknar i dagsläget en revisor, och fler ledamöter i föreningen är alltid välkomna.
Är du själv intresserad eller har du förslag på personer för styrelseuppdrag så hör du av dig till Hans Moberg, så snart som möjligt via e-post: H.M.48@outlook.com

Plats: Skytteholmsvägen 2 i Solna.
Hålltider:

  • Från 16.00 – Vi bjuder på enkel förtäring samt fika i Distriktets lokaler på plan 6.
  • 17.00-19.30 – Årsmöte i Folket Hus i rum 8 på entréplan.
  • Efter avslutat möte får vi information av Förbundsordförande Jonas Sahlberg. Jonas har tidigare varit vår förenings kassör och ordförande i HRF Stockholms Distriktsstyrelse. Under Kongressen i maj 2025 valdes han till HRF:s Förbundsordförande.
    Han kommer bland annat att berätta om vad som är på gång framåt på förbundsnivå.
  • Anmäl dig senast 8 februari via vår mejl: ci.stockholmslan@forening.hrf.se motioner skickas in senast 28/1
  • alt. SMS 070-2342679 Britt Edoff
    Kom ihåg att meddela ev. specialkost och behov av skrivtolk, inkl. ditt personnummer.

Annat på gång

  • Årets första CI-fika!
    Plats: Solna
    Datum:

    Årets första CI-fika!

    Styrelsen hälsar alla våra nya och gamla medlemmar välkomna på fika, trevliga diskussioner och social gemenskap.