Datum: <time datetime="2022-05-20">20 maj 2022</time>

Handlingar till årsmötet 2022

SUS årsmöte äger rum i föreningslokalen på Malmvägen 14A 5 tr Sollentuna, tisdagen 31 maj kl.18.00

Varmt välkomna!

Föreningen kallar till årsmöte och hoppas att du som medlem vill vara med och påverka vår framtida verksamhet. På den här sidan hittar du kallelse och handlingar till årsmötet.

Medlemsbrev

Föreningens ordförande, Torsten Hemph, har också skrivit ett medlemsbrev som du kan läsa genom att klicka på den här länken.

Handlingar

Klicka på länkarna nedan för att öppna dokumenten.

Föredrag om hörselvården

I anslutning till årsmötet har vi även bjudit in Inga Hägerbring från HRF Järfälla-Upplands Bro. Hon kommer att berätta om hur hörselvården i Region Stockholm fungerar och hur man går tillväga för att skaffa hörapparater.

Anmälan

För förtäringens skull är vi tacksamma om du anmäler dig senast den 27/5 till
föreningens e-postadress sus@forening.hrf.se.

Relaterade nyheter

 • Välkommen på medlemsmöte
  Datum: <time datetime="2023-11-22">22 november 2023</time>

  Välkommen på medlemsmöte

  Nu är det hög tid för höstens medlemsmöte. Styrelsen hälsar alla medlemmar välkomna till en kvällmed umgänge, förtäring och dialog kring hörsel, föreningsarbete och engagemang. På programmet: Tid: Tisdagen den 27 november kl. 17:00-18.30Plats: Malmvägen...

 • Kommande föreningsaktiviteter
  Datum: <time datetime="2023-06-13">13 juni 2023</time>

  Kommande föreningsaktiviteter

  Den nya styrelsen planerar framöver att genomföra tre medlemsträffar med samma innehåll inom respektive kommun, så att de som bor i närområdet får tillfälle att bekanta sig med varandra. Fortsättningsvis planeras för gemensamma träffar med...